|
|
|
|
Kærvej 67, 9982 Ålbæk · Sag nr. 6015
| |
|
 |
| Boligareal |
151 m2 |
| Bebygget areal |
151 m2 |
| Grundareal |
294.255 m2 |
| Etager |
1 |
| Fulde etager |
1 |
| Antal værelser |
4 |
| Byggeår |
1900 |
| Kontantpris |
4.695.000 |
| Udbetaling |
235.000 |
| Brutto / Netto |
31.706 / 24.640 |
| Pauselån F1 |
18.378 / 14.249 |
|
|
|
Jagtejendom beliggende i vidunderlig natur og tæt på Ålbæk I et fantastisk naturskønt område ved Ålbæk Klitplantage, tæt på Ålbæk by og med kun ca. 20 km. til Skagen finder du denne gennemmoderniseret ejendom som er med et velindrettet boligareal på 151 m² + 80 m² gildesal. Ejendommens jordtilliggende er på 29,4255 HA og fordeler sig på markarealer, skovarealer samt bakker og rimmer.
For jagt interesserede vil ejendommen i særdeleshed være interresant idet der er en fast bestand af råvildt, dåvildt samt krondyr på strejf.
Stuehuset indeholder: Stor præsentabel entre med klinkegulv - Dejligt badeværelse med hjørnebadekar og klinkegulv med gulvvarme - Funktionelt og charmerende spisekøkken i svensk landkøkken stil og med klinkegulv med gulvvarme. Der er synlige loftsbjælker og udgang til træterrasse - Hyggelig opholdsstue med trægulv, synlige loftsbjælker og brændeovn - 2 børneværelser med trægulv - Stort soveværelse med trægulv. Afdeling med: 2 store børneværelser med trægulv - Flot bryggers med bord og vask samt fint med skuffer og skabe - Gildesal på ca. 80 m² med klinkegulv med gulvvarme og brændeovn. Fra gildesalen er der udgang til vestvendt terrasse hvorfra den flotte natur kan nydes.
Ca. 10 HA er opdyrket med EU støtterettigheder og ca. 12 HA er skov og resten fordeler sig på eng og rimmer.
Kontakt Ejendomsmæglerfirmaet Calundan for besigtigelse.
|
|
|
|
|
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
|